Kuchnia+ Food Film Fest 2013 / zapowiedź

4
20 listopada 2013

Kuchnia+ Food Film Fest 2013 / zapowiedź

Na tym festiwalu byłyśmy już rok temu (tutaj relacja) i teraz też nie zamierzany go opuścić. Kuchnia+ Food Film Fest to raj dla miłośników gotowania i osób, które interesują się sytuacją żywieniową na świecie. Naszymi wrażeniami z festiwalu podzielimy się z Wami po weekendzie, natomiast teraz zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego festiwalu. Może kogoś z Was tam spotkamy?


My wybieramy się do kina Neptun w Gdańsku. Jesteście ciekawi co będzie się działo? Poniżej znajdziecie informacje od organizatorów festiwalu.
Tegoroczny kuchnia+ food film fest odbędzie się w dniach 22-24 listopada, w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu oraz po raz pierwszy dzięki współpracy Miasta Gdańsk zagości również w Gdańsku. W gdańskim kinie Neptun w ramach przeglądu widzowie zobaczą 9 bloków filmowych, a każdemu z nich towarzyszyć będą dyskusje z ekspertami oraz poczęstunek związany z tematyką filmu. Bilety w cenie 18 zł za jeden blok będą do nabycia w kasach kin lub na portalu eBilet.pl
PROGRAM 5. KUCHNIA+ FOOD FILM FEST
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław
piątek, 22 listopada 2013
17:30 „Skarby kuchni tybetańskiej” & „Kulinarne dziedzictwo Alp”
20:00 „Ostatni ocean”
           
sobota, 23 listopada 2013
13:00  „Farmer i jego Książę”
15:00 „Gorzki smak czekolady” & „Fair Trade – Sprawiedliwy Handel?”
17:30 „Co kryje Coca-Cola?” & „Parcie na żarcie”
20:00 „Czerwona obsesja”
niedziela, 24 listopada 2013
15:00  „elBulli – kulinarny interface”
17:30 „Somm” & „Mistrzowie herbaty”
20:00 „Smak curry
W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty kulinarne dla dzieci, kolacja filmowa i filmowe śniadanie. Dodatkowo każdego dnia festiwalu Stacja de Luxe gościć będzie kinowych smakoszy. Na luźne, pełne filmowych wrażeń dyskusje zapraszamy od godziny 22. Emocje spotęgują welcome drinki wymienne za festiwalowe bilety.
Kuchnia+ food film fest to wyjątkowy przegląd filmowy prezentujący produkcje poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. Jego ideą jest przybliżenie widzom świata kulinariów, a także jego kulis. Pokazom w kinie towarzyszą poczęstunki związane z tematyką danego filmu. Kuchnia+ food film fest to również szereg wydarzeń specjalnych odbywających się w ramach przeglądu, w tym dyskusje z ekspertami i twórcami filmów, imprezy dla dzieci oraz inne wydarzenia. 

Monika Ciemiecka

Monika Ciemiecka

Mieszkam w pięknej Gdyni i kocham to miejsce. Z pasji zajmuję się fotografią, a poza tym uwielbiam poznawać nowe miejsca i dobre, lokalne jedzenie. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym

  • Anonymous

    Smak curry jest super!!

  • Hej !
    Masz bardzo ciekawy blog. Chciałam Cie zaprosić na mój blog. Jeśli tylko chcesz możemy dodać się do obserwowanych. Pozdrawiam http://jusinx.blogspot.com.

  • Ciekawa sprawa, wybieracie się??

    • Festiwal odbył się w ten weekend :) Niedługo opiszemy nasze wrażenia.