10 najdroższych par szpilek

14 października 2015

10 najdroższych par szpilek

My kobiety uwielbiamy pięknie wyglądać. Od czasu do czasu wpadamy w szał zakupów i potrafimy wydać spore kwoty na kompletowanie naszej garderoby. A czy kiedyś wśród sklepowych półek zastanawiałyście jakie ceny potrafią osiągać najdroższe buty? Poniżej ranking szpilek, których ceny na pewno zadziwią niejedną z Was.

10. Stuart Weitzman „Diamond Dream” – 500 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 10
www.grxpress.blogspot.com

Stuart Weitzman, jeden z czołowych projektantów obuwia, zaprojektował te szpilki dla Aniki Noni Rose. Aktorka założyła je na galę rozdania Oscarów w 2007 roku. Która z kobiet nie chciałaby mieć 1420 diamentów na stopach? ;)

9. Oryginalne pantofelki z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” – 612 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 9
www.nypost.com

Oryginalne buty z tego znanego filmu nie nadają się już do noszenia, ale ich wartość na aukcji osiągnęła niesamowicie wysoką kwotę. W poniższym rankingu znajdują się jeszcze dwie pary inspirowane własnie tymi pantofelkami.

8. Stuart Weitzman „Marilyn Monroe Shoes” – 1 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 8
www.listovative.com

Te wieczorowe sandałki zostały stworzone ze skóry i ozdobione satynową różą. Jednak ich największą wartością są kryształki Svarowskiego, a dokładniej wykonane z nich kolczyki Marilyn Monroe, które stanowią wypełnienie ozdobnych kwiatów.

7. Stuart Weitzman „Retro Rose Pumps” – 1 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 7
www.listovative.com

Przy tworzeniu tej pary Stuart Weitzman inspirował się Hollywood z lat 40. XX wieku. Niepozornie wyglądające buty ozdobione są różami wykonanymi z 1800 diamentów!

6. Stuart Weitzman „Platinum Guild Stilettos” – 1 090 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 6
www.luxatic.com

Następne dzieło Weitzmana i kolejna gigantyczna suma. Tym razem buty ozdobiono 464 diamentami. Laura Harring miała przyjemność założyć je na galę rozdania Oscarów w 2002 roku i z eskortą trzech ochroniarzy dumnie je eksponowała. Ciekawostką jest, że paski, którymi obwiązuje się kostkę, można odczepić i nosić jako bransoletkę oraz naszyjnik.

5. Stuart Weitzman „Ruby Stilettos” – 1 600 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 5
www.alux.com

Kolejne buty nawiązujące do filmu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Wykonane z czerwonej satyny, około 230 g platyny i 642 diamentów.

4. Stuart Weitzman „Tanzanite Heels” – 2 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 4
www.mostluxuriouslist.com

Oto szpilki, które stworzył duet Stuart Weitzman & Eddie Le Vian (projektant biżuterii). 185 karatów tanzanitów z Afryki i 28 karatów diamentów umieszczonych w srebrze to przepis na piękne i bardzo drogie buty.

3. Stuart Weitzman „Cinderella Slippers” – 2 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 3
www.thestylecircle.com

Inspirowane bajką o Kopciuszku. Założone przez Alison Krauss na rozdanie Oscarów w 2004 roku. Stworzone z najlepszej jakości włoskiej skóry i 565 diamentów umiejscowionych w platynie.

2. Stuart Weitzman „Rita Hayworth Heels” – 3 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 2
www.bornrich.com

Kogo jeszcze dziwi, że te szpilki także stworzył Weitzman? Rita Hayworth była amerykańską aktorką i piosenkarką. Stuart był nią tak zachwycony, że stworzył całą kolekcję zainspirowaną jej wizerunkiem. Szpilki w brązowej tonacji różnią się od pozostałych dzieł projektanta. W środku satynowych kwiatów umiejscowione są oryginalne kolczyki Rity stworzone z diamentów, szafirów i rubinów. Buty zostały założone przez Kathleen Work na galę rozdania Oscarów w 2006 roku, a teraz należą do córki Hayworth – księżniczki Yasmin Aga Khan.

1. Harry Winston „Ruby Slippers” – 3 000 000 $

Ranking 10 najdroższych szpilek Kaku fashion cook 1
www.stylingthecity.com

Miejsce pierwsze, zdecydowanie bajkowe. Trzecie buty inspirowane „Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz”. Z okazji 50. rocznicy powstania filmu Harry Winston postanowił stworzyć replikę oryginalnych butów (miejsce 9. w tym rankingu). Całość powstała z 4 600 rubinów i 50 karatów diamentów. Stworzenie najdroższych butów na świecie zajęło Winstonowi 2 miesiące.

Martyna Ciemiecka

Martyna Ciemiecka

Jestem studentką gospodarki przestrzennej. W wolnych chwilach uwielbiam poznawać nowe smaki i udoskonalać przepisy. Marzę, aby obejrzeć pokaz Victoria’s Secret siedząc w pierwszym rzędzie.

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym